Kestamid® Nedir ?

Kestamid®  nedir ve nerelerde kullanılır, fiyat avantajı ne kadardır tüm bu ve buna benzer soruların cevaplarını aşağıda bulacaksınız. 

Kestamid® üstün mekanik özellikleri, fiziksel özellikleri, kimyasal özellikleri ve elektriksel özellikleri nedeniyle hemen hemen tüm endüstriyel dallarda yoğun olarak kullanılan bir mühendislik plastiğidir. Birçok uygulamada alüminyum, bakır, bronz, çelik, fiber, pirinç ve diğer metallerden daha ucuz, daha hafif, daha sert ve daha dayanıklı olması nedeniyle üstün avantajlar sağlayan ve bunların yerine kullanılan bir plastiktir. 

Kestamid® Boru Çeşit ve Renkleri

Kestamid® Fiyatı Nedir ?Maliyet açısından bronzun 1/7’si, bakırın 1/5’i ve pirinçin 1/3 ‘ü maliyetindedir. Yoğunluğu düşük olduğundan, satın alma ve teslimat maliyetleri azalır. Metal parçalar yerine bu mühendislik plastiğinin kullanılması, satış fiyatını ve teslimat maliyetini düşürmeye yardımcı olur. Nihai üreticiye maliyetleri düşürme ve pazar payını artırmada büyük katkı sağlar. Yağlama gerektirmediğinden bakım maliyetleri de minimuma indirilmiştir. 

Nerelerde Kullanılır

Yüksek aşınma ve darbe dayanımları kestamid®’ in dayanıklı bir mühendislik plastiği olmasını sağlar. Çalışma ömrünü göz önüne alarak, yukarıda belirtilen metallere göre avantajları ve üstünlükleri daha da belirginleşmiştir. Bu ürün “sabitle ve unut” bir malzemedir. Bu nedenle endüstriyel sanayide çok kullanılan bir malzemedir. Araç yedek parçalarda, dişlilerde, çelik burç göbeği dişlilerinde, kasnaklarda ve mikser fanları üretmek veya çelik eksenli silindirler üretmekte kullanılan bir mühendislik plastiğidir. 

Martan Plastik bu ürününün ham madde olarak kestamid® boru ve Kestamid® levha şeklinde satışını yapmaktadır. Bunun yanında Martan Plastik Avrupa menşei ve kalitesinde ithalatını da hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Leave Comment