Mühendislik Plastikleri Üreticileri

Mühendislik Plastikleri Üreticileri

Mühendislik plastikleri üreticileri bu plastiği yeryüzündeki doğal ürünlerin işlenmesi ile elde eder. Bunlar ham petrol, kömür, doğal gaz, selüloz gibi organik doğal madenlerdir. 

Mühendislik plastikleri, kullanım alanının daha çok mühendislik sektöründe olması nedeniyle bu ismi kullanmaktadır.

mühendislik plastikleri nelerdir
mühendislik plastikleri nelerdir

Avrupa 19. Yüzyılda Dupont un plastik alanındaki çalışmaları ile plastiğin sağlamlığı ve uzun ömrü ile tanıştı. 1930 yılına gelindiğinde birçok farklı plastik üretimi gerçekleştirilmişti. Bu nedenle Avrupa da ki teknoloji ve sanayi gelişimine paralel olarak plastik üretimi de gelişmiş seviyededir.

CNC İşleme

Türkiye plastiklerinin kullanım alanının genişlemesi ile mühendislik plastikleri üreticileri kurulmaya başladı. Hem ithalat hem ihracat bunun yanında CNC torna ve freze işleme ile mühendislik plastikleri üreticileri hızlı bir gelişme gösterdiler.

Günümüzde özellikle Kocaeli de konuşlu birçok plastik üretim firmaları mevcuttur. PA, POM, PET, PC gibi ürünleri işleyerek son ürün haline getiren bu üreticiler sanayinin ve endüstrinin birçok alanına yedek parça sağlamaktadır. Bilgisayarların kartlarından otomobillerin iç dekorasyonuna kadar geniş bir alanda kullanılan mühendislik plastikleri artık yüksek kalitede ve daha profesyonel üreticiler tarafından üretilmektedir. Bu üreticilerin üye olduğu bir kuruluşta PAGEV‘ dir. 

Türkiye de son yıllarda ihracat alanında atılımlar gösteren bir sektörde plastik üretim sektörüdür. 

Mühendislik plastikleri üreticilerin den biri olan Martan Plastik Türkiye’ nin plastik endüstrisinde hakkettiği yeri alacağına inanıyor ve bu alandaki yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Martan Plastik mühendislik plastikleri ithalat ve ihracatı ile Türkiye’ de mühendislik plastikleri üreticileri ne de hammadde kaynağı sağlamaktadır. Bize ulaşarak teklif alabilirsiniz.