PA 66 Mühendislik Plastikleri

PA 66 Mühendislik Plastikleri

PA 66 Nedir?

Mühendislik plastiklerinden birisi olan PA 66 Polyamid (PA) ürününün çeşitleri devamında kullanılan rakamlarla adlandırılmaktadır. Bu rakamlarlar PA ürününün kimyasal yapısındaki polimer zincirlerinin tipi ve sayısını ifade eder.Bunlar PA 6, Pa 11, PA 12 gibi devam eder.

PA polyamid ürününün en yaygın kullanılan çeşitleri PA 6 ve PA 66 dır. Bu ürünler ısıya dayanıklı, sertlik özelliği bulunan ve aşınmalara karşı yüksek direnç gösteren bir polyamit (PA) çeşididir. Mükemmel fiziksel özelliklerinin yanında solventlere ve sıcak suya karşı dayanıklılığı nedeniyle otomotiv endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Otomotiv sektörü başta olma üzere birçok alanda kullanılan bir mühendislik plastiğidir. Örneğin yüksek kaliteli kablo bağları PA 66 dan üretilmektedir. Nem tutma oranı çok düşük olduğundan dolayı gıda sektöründe de kullanılmaktadır. Bununla birlikte dış ortamlarda ki hava şartlarına maruz kalınan durumlarda da yüksek direnç ve dayanıklılık nedeniyle bu ürün tercih edilmektedir.

Mühendislik plastikleri sağlam ve uzun ömürlü yapıları nedeniyle sanayi alanında çok tercih edilen plastik çeşitleridir. Bu ürünlerin ithalat ve işlemesini yapmak için belli bir tecrübe altyapıya sahip olmak gerekir. Bizler Martan Plastik olarak Almanya’ da ki izlenim ve tecrübelerimizi Türkiye’ ye aktararak 100% müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışıyoruz.

İthalat ve CNC İşleme

Türkiye de PA 66 mühendislik plastiğinin ithalat ve tedarikini yapan sayılı firmalardan birisi de Martan Plastik dir.  Martan Plastik kendi üretim tesisinde mühendislik plastiklerini kullanarak CNC torna ve freze işlemleri ile istediğiniz ürünü en iyi şekilde elde eder ve tam zamanında teslim eder. Hızlı teslimat ve yüksek kalite ürünler için bize ulaşın.