PE 1000

PE 1000

PE 1000

PE 1000 standart plastik çeşitlerinden birisidir. Bu mühendislik plastiği yarı kristal termoplastik çeşitlerinden olup yüksek tokluk seviyesi ve kimyasal dirence sahip yarı kristal termoplastiklerdir. Diğer plastiklere göre daha düşük mekanik dayanım ve sıcaklık direnci gösterir. Özgül ağırlığı ve sürtünme katsayısı düşüktür. Kimyasal ve elektriksel dayanımı iyidir.

 PE 1000 daha az esnektir ve düşük moleküler ağırlıklı polietilenden daha yüksek bir şok direncine sahiptir ve bu nedenle sürekli şoklara maruz kalan uygulamalar için daha uygundur.

PE 1000 Kullanım Alanları

Gıda sektöründe yoğun olarak kullanılan bir yüksek performanslı bir plastiktir. Ayrıca yapı sektöründe de kullanılmaktadır.  Klavuz makara, filtre diski, vantuz gibi araçların yapımında kullanılmaktadır. Su emmemesi bakteri üretmemesi kolay işlenmesi gıdaların saklanmasında PE 1000 kullanılmaktadır.

Bu malzeme, diğerlerinin yanı sıra, makine mühendisliğinde, konveyör teknolojisinde, gıda teknolojisinde, araç yapımında ve tıbbi teknolojide kullanılır. Örneğin; zincir kılavuzlarını, kızak raylarını, konveyör vidalarını ve konveyör yıldızlarını üretmek için kullanılır .

Martan Plastik PE 1000 ürünlerini Avrupa standartlarında temin etmektedir. Yüksek kaliteye sahip PE 1000 ürünlerimiz için bir telefon kadar uzaktayız

pe 1000

PE 1000 Levha

Siyah, natural, yeşil, sarı, mavi, kırmızı
Çap :20mm-250mm

PE 1000 Çubuk

Siyah, natural, yeşil, sarı, mavi, kırmızı
Çap:10-200 mm

Kimyasal Özellikleri

  • Darbelere dayanıklı, düşük sıcaklıklarda bile iyidir Poliolefinlerin tipik yüksek kimyasal dayanımı
  • Yüksek aşınma dayanımı
  • Düşük sürtünme katsayısı
  • Düşük özgül ağırlık
  • Kolay işlenebilirlik
  • Renk: doğal