Pleksiglas Levha

Pleksiglas levha  endüstriyel uygulamalarda, medikal alanda, mobilya ve aydınlatma sektöründe yoğun olarak kullanılan bir mühendislik plastik çeşididir. Dış ortam şartlarına dayanıklılık gösteren ve mükemmel saydamlık sağlayan bir üründür. Kullanıldığı alanlarda net görüntüler ve canlılık veren bir mühendislik plastik çeşididir. Gıda sektöründe de koruyucu ve kimyasal dayanımı özelliği nedeniyle tercih edilmektedir.

Pleksiglas levha ürününün toptan ve perakende satışını yapmakta olan Martan Plastik, freze, torna ve diğer işleme işlemleri ile sizlere istediğiniz ürünün tam olarak karşılığını sağlayacak altyapı ve donanıma sahiptir.

Pleksiglas Levha Özellikleri

Pleksiglas levha cam yerine kullanılabilecek mühendislik plastiklerindendir. Camın dezavantajı olan kırılma ve yaralanma gibi durumlar bu üründe söz konusu değildir. Ağırlık olarak neredeyse camdan %50 daha hafif ancak sağlamlık olarak beş kat daha dayanıklı bir termoplastik çeşididir. Renk skalası 200′ ün üzerinde olup, işlenmesi ve şekillendirilmesi çok daha kolaydır. %92 ışık geçirgenliğine sahip bu ürünün renkleri zamanla solmaz veya değişmezdir. Ürünün en önemli dezavantajı ateşe karşı dayanıksızlığı dır. Bu durumda erir ve eridikten sonra yanar.

pleksiglas levha
Renk : Geniş Renk Paleti
Ebatlar : 2050x1250mm. 3050x1500mm
Kalınlık : 1-100mm kadar
Sıcaklık : +130 -80 Derece aralığı

Örnek Projelerimiz

pleksiglas levha şeffaf
pleksiglas levha egimli
pleksiglass-proje-4