PE Polietilen Çubuk

PE Polietilen Çubuk

PE Polietilen Çubuk Nedir

PE Poletilen çubuk polietilen özelliklerinin tamamını taşıyan çubuk şeklinde 20mm çağından 250mm çağına kadar genişliğe sahip bir mühendislik plastiğidir. Düşük yoğunluktan dolayı hafif bir malzeme olan bu ürün kimyasal kayganlığa sahiptir bu nedenle üzerinde pas, buz, toz tutunamaz. Bu özelliği biraz PTFE‘ yi anımsatır. Su emiş oranı neredeyse sıfırdır. Yüksek ve düşük sıcaklıklarda herhangi bir kimyasal bozulma göstermez. Moleküler ağırlıklarına göre sınıflandırıldığında PE 300, PE 500, PE 1000 olark üç farklı çeşidi mevcuttur.Yüksek dayanıklılık ve uzun ömür nedeniyle en çok tercih edilen çeşidi PE 1000’ dir.

PE Polietilen Çubuk Kullanım Alanları

Günümüzde tüketimi çok olan plastik şişelerde kullanılan polietilen çubuk, bunun yanında gıda sektörü, otomobil sanayisi,  enerji sektörü, ev elektroniği ve ev eşyalarında kullanılmaktadır.  Ayrıca hijyen ve sağlamlık özellikleri onu tıp alanında da kullanıma müsait bir malzeme yapmaktadır.

Bu malzeme, diğerlerinin yanı sıra, makine mühendisliğinde, konveyör teknolojisinde, gıda teknolojisinde, araç yapımında ve tıbbi teknolojide kullanılır. Örneğin , PE 1000 zincir kılavuzlarını, kızak raylarını, konveyör vidalarını ve konveyör yıldızlarını üretmek için kullanılır .

PE 1000

PE 1000 bir poelietilen ürün çeşididir. Bu ürünün özelliği aşınma ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı bir mühendislik plastik çeşidi olmasıdır.  Ürünün siyah, yeşil ve doğal şeffaf renkleri bulunmaktadır. PE 1000 plaka ölçülerimiz aşağıdadır.

  • 10mm-15mm
  • 20mm-60mm
  • 65mm-80mm

Martan Plastik sizler için Avrupa menşei PE 1000 çubuk ürünün toptan perakende satışının yanında, ihtiyacınız olan ürünün tasarımına bağlı kalınarak, torna, freze ve gerektiğinde montaj işlemlerini de yapmaktadır. Yüksek teknoloji makinaları ile kendi üretim tesisine sizler için üretmekte ve ücretsiz olarak adresinize kargolamaktadır. Martan plastik

pe-polietilen-cubuk-onizleme
Renk: Siyah, yeşil, şeffaf
Çap :20mm-250mm
Uzunluk :1mt
Sıcaklık : +130 -80 Derece aralığı

PE Polietilen Çubuk Kimyevi Yapısı

Polietilen çubuk, etilen kullanılarak elde edilen ve çok farklı ürünlerde kullanılan bir termonoplastik çeşididir. Adını monomer halindeki etilen maddesinden alır. Plastik sanayisinde kısaca PE adı kullanılır. Etilen molekülü C2H4 , çift bağ ile bağlanmış iki CH2’den oluşur.

Polietilenin üretim şekli, etilenin polimerizasyonu ile olur. Polimerizasyon metodu, radikal polimerizasyon, anyonik polimerizasyon, iyon koordinasyon polimerizasyonu ve katyonik polimerizasyon metotları ile olabilir. Bu metotların her biri farklı tipte polietilen üretimi sağlar.

pe polietilen levha formülü

PE Polietilen Çubuk Torna İşlemi

Örnek Projelerimiz

pe-polietilen-cubuk-urun-1
pe-polietilen-cubuk-urun-3
pe-polietilen-cubuk-urun-2