PTFE Teflon Çubuk

PTFE Teflon Çubuk

PTFE Teflon Çubuk Nedir

PTFE teflon çubuk bütün işlenebilir plastikler arsında en geniş çalışma sıcaklık aralığına sahip ileri düzey mühendislik plastik çeşididir. PTFE Politetrafloroetilen’ in kısaltılmış adıdır. Ticari adı ise Teflon dur. Bu ürün ile işlediğimiz ürünlerimiz bütün kimyasal maddelere, neme ve ortam şartlarına tam dayanıklı, en büyük sürtünme kat sayısına sahip yapışmama ve yanmama özelliğinde bir mühendislik plastiği olması nedeniyle birçok sektörde kullanılmaktadır. Fluor atomlarıyla doymuş uzun ve lineer bir karbon zincirinden oluşan molekül yapısı ve karbon ile fluor atomları arasındaki çok kuvvetli kimyasal bağlar nedeniyle başka hiçbir plastikte bulunmayan üstün özelliklere sahiptir.

PTFE Teflon Çubuk Kullanım Alanları

PTFE Teflon 250 °C ısıya kadar dayanabilen bir mühendislik plastiği olması nedeniyle mutfak sanayisinde çok tercih edilmektedir. Tavalarda yapışmaz özelliği katan bu ürün, yüksek ısıya temas etmesi gereken contalar, vana setleri veya bantlar, makina sanayisinde sürtünmeye dayanıklı motor yatakları, yine otomativ sanayisinde hidrolik parçalarında kullanılmaktadır. PTFE teflon kimyasal dayanıklılık gerektiren laboratuvar çalışmalarında  da kullanılmaktadır.

PTFE teflon çubuk ürünlerimiz içi dolu ve boş olarak iki çeşittir. Sipariş edeceğiniz ürünün özelliklerine göre içi dolu teflon çubuk veya içi boş teflon çubuk’ u işleme alırız. İşlemenin yanında bu ürünün satışını uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Martan Plastik geniş ürün yelpazesi ve ithalat/ihracat ağı ile PTFE ürünlerin toptan ve perakende satışını yapmaktadır.  PTFE hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

ptfe teflon çubuk beyaz renk
Çalışma Sıcaklığı : -200 : +260 Derece
Uzunluk Azami: 2000mm
Dış Çap : 14-45mm
İç Çap: 7-38mm

PTFE Teflon Çubuk Kimyevi Yapısı

Sanayi alanında ve halk dilinde bilinen adı teflon, kimyevi adı politetrafloroetilen veya PTFE’ dir. Teflon’un moleküler yapısı, polimerlerle aynı olan karbon atomu zincirine dayanır. Bazı floropolimerlerin aksine  teflon’da bu zincir tamamen flor atomları ile çevrilidir. Karbon ve flor arasındaki bağ PTFE Teflon da çok güçlüdür ve flor atomları hassas olan karbon zincirini korur. PTFE Teflon kendine özgü özelliklerini işte bu yapıdan alır. Hiçbir katı cisimde olmayan kayğanlığa sahip bu mühendislik plastiği bilinen tüm kimyasallara etkisizdir.

ptfe teflon çubuk yapısı

Örnek Projelerimiz

ptfe-cubuk-projes-1
ptfe-cubuk-projes-2
ptfe-cubuk-projes-3