Talaşlı İmalat

Talaşlı İmalat

Talaşlı İmalat Nedir ?

Talaşlı imalat teknik resmi önceden çizilmiş bir projenin, bu resim referans alınarak projeye uygun şekilde mevcut malzeme içerisinden farklı şekillerde talaş kaldırılarak projenin istediği geometrik şeklin verilmesi işlemidir. Buradaki dikkat edilmesi gereken husus talaşlı imalat için kullanılacak CNC tezgah ve makinelerin hassasiyetlerinin gücü, işlemelerdeki kusursuzluğu ve doğru malzemeyi doğru şekilde programlayarak çıkartan uzman çalışanın tecrübe ve yeteneğidir.

Martan Plastik, alanında uzman çalışanları ve ileri teknoloji CNC makineleri ile Avrupa menşei yüksek kalite ve dayanıklılığa sahip ürünleri işleyerek son ürün haline getirmektedir. Yüksek kalite ve kusursuz işçilik için bize ulaşın.

Talaşlı İmalat Yöntemleri

1. Frezeleme

Talaşlı imalat yöntemlerimizden birisi olan frezeleme, bir kesici ucu ana malzemeye doğru ilerleterek ucundaki döner kesici bıçaklar sayesinde malzemeye istenilen geometrik şeklin verilmesi işlemidir. Bu, bir veya daha fazla eksende ve farklı yönlerde hareket eden kesici kafanın belirlenen hızında ve basınçta yapılabilir. Frezeleme, küçük parçalardan başlayıp büyük ve ağır sanayi alanındaki malzemelerin işlemesine kadar ölçeklerde çok çeşitli işlemleri ve makineleri kapsar. Özel malzemelerin hassas toleranslara bağlı kalarak işlenmesi için en yaygın yöntemlerden birisidir. Frezeleme hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız..

Martan Plastik bünyesinde bulundurduğu son teknoloji CNC frezeleme makineleri ile, istenilen ürünün talaşlı imalatını yaparak kusursuz şekilde ve tam zamanında sizlere teslim eder.

talasli-imalat-freze

2. Tornalama

Tornalama, bir kesici ucun, tipik olarak döner olmayan bir takım ucunun, malzeme dönerken daha fazla veya daha az doğrusal hareket ederek bir sarmal takım yolunu tarif ettiği bir işleme yöntemidir. CNC tornalama ise bu işlemenin programlanabilir CNC tezgah ve CNC makine aracılığı ile doğrudan bilgisayardan CNC makineye aktarılması ile yapılmaktadır. Gelişmiş teknoloji ve yazılımlar aracılığı ile talaşlı imalatta kullanılan tornalama hizmeti de işte bu tam otomatik CNC makineler ile yapılmaktadır.

Martan Plastik bünyesinde bulunan CNC tornalama makineleri ile, istenilen ürünün talaşlı imalatını yaparak kusursuz şekilde ve tam zamanında sizlere teslim eder.

talasli-imalat-torna