PEEK Polietereterketon

PEEK Polietereterketon

PEEK Polietereterketon Nedir

PEEK Polietereketon olağan dışı karakteristiklere sahip, yüksek ısıya dayanıklı ileri düzey yüksek performans plastiklerindendir. Yarı kristallerin aromatik polymerlerin sertliği yüksek ısılarda dahi korunur. Buna ek olarak PEEK Polietereketon açok iyi darbe dayanımı, yüksek mekanik yorgunluk dayanımı, çok az deformasyon tendensi, çok iyi kayganlık ve aşınma dayanımına sahiptir. Olağan dışı karakteristik özelliklerine sahip, zorlu ve talepkar kullanım alanlarında kullanılır.

PEEK Polietereterketon Kullanım Alanları

PEEK polimeri, sıra dışı fiziksel özelliklere sahip olmasının yanında bu fiziksel özellikleri ekstrem şartlar altında dahi sergileyebilmektedir. Isıya ve kimyasallara karşı oldukça iyi bir dayanıma sahip bu polimer, oldukça iyi alev ve termal dayanımı ile de bilinmektedir.  Ayrıca mükemmel bir biyouyumluluğa sahip bu polimer özellikle medikal uygulamalarda (dental, ortopedik, vb.) geniş bir kullanıma sahiptir. Bu geniş kullanım alanını biyouyumluluğunun yanı sıra üstün kimyasal ve fiziksel kararlığına dolaylı olarak da yaşlanma karşıtı bir malzeme oluşuna borçludur. Bu ürün aynı zamanda rijit, tok ve sürtünme-aşınma dayanımı yüksek bir malzemedir. Bu sayede sterilizasyon ve radyasyona karşı da direnç gösterebilmektedir.

PEEK Çeşitleri

PEEK GF

PEEK GF cam elyaf takviyeli, sağlamlığı artırılmış, kimyasal dayanımı yüksek bir ileri düzey termoplast çeşididir.

PEEK CF

PEEK CF çok yüksek mukavemet değerlerine sahip olan, karbon katkılı,  aşınmaya karşı çok yüksek direnç gösteren bir ileri düzey termoplast çeşididir.

PEEK PVX

PEEK PVX çok yüksek kayganlık değerlerine sahip, yüksek baskı altındaki yataklamalara uygun bir ileri düzey termoplast çeşididir.

PEEK TF10 Mavi

PEEK TF10 kimyasal dayanımı çok yüksek olan bu ürün gıda alanında kullanımı çok uygun olup, çok yüksek kayganlık değerlerine sahip ileri düzey termoplast çeşididir.

peek
Renk: Siyah, Naturel(Beyaz), Mavi, Gri
Çap : 10mm-15mm , 20mm-60mm, 65mm-80mm
Ebatlar : 2000x1000mm, 3000x1500mm, 4000x2000mm
Sıcaklık : +260 -100 Derece aralığı

 

Örnek Projelerimiz

peek-örnek-ürün-3
peek-örnek-ürün-2
peek-örnek-ürün-1