PTFE Alaşımlı Teflon

İleri düzey dayanıklı plastikler elde etmek için PTFE alaşımlı teflon ürünler kullanılmaktadır. PTFE' nin karbon alaşımı ile çok daha yüksek sürtünme dayanıklılığına sahip ürünler elde edilirken elektrik iletkenliği de artırılmış olmaktadır. Genellikle %25-%40 oranında karbon oranı kullanılmaktadır. Bronz alaşımlı teflon ise daha çok ürünün yük altındaki dayanıklılığını artırmak için kullanılmaktadır. Bronz' un öz kütlesi ağır olması nedeniyle alaşım sonrası ürünün ağırlığı artmakta ve sert bir hal almaktadır. Bronz alaşımlı teflonun iletkenliği ise düşmektedir. Bronz alaşımda genellikle %40-%60 oranında bronz kullanılmaktadır.

Bir diğer PTFE alaşımlı teflon ise cam elyaf katkılı PTFE' dir. Cam elyaf alaşımlı PTFE' nin amacı PTFE' nin ısıl dayanıklılığını artırmaktır.  Genellikle %15-%30 arası cam elyaf karkısı ile cam elyaf alaşımlı PTFE elde edilir.

Martan Plastik, karbon, bronz, cam elyaf ve mos gibi ürünlerin katkısı ile elde edilen alaşımlı PTFE teflon ürün varyasyonlarının tamamının temin ve tedarikini sağlarken bize göndereceğiniz mevcut çizimlerinize sadık kalınarak bu ürünlerin işlemesini de yine bünyesinde yapmaktadır.

ptfe teflon çubuk
Çalışma Sıcaklığı : -200 : +260 Derece
Uzunluk Azami: 2000mm
Dış Çap : 14-45mm
İç Çap: 7-38mm

Örnek Projelerimiz